Kedves leendő Hallgatók!
Itt olvashattok néhány tippet arról, hogyan is készüljetek az idei Educatio kiállításra:
– Írj egy TOP3 listát! Még otthon írd össze, melyik az a 2-3 Számodra legfontosabb felsőoktatási intézmény, illetve szak, amelyről már most tudod, hogy érdekel! Hogy ne vessz el a „rengetegben”, először ezeket a standokat keresd fel az Educatio kiállításon. Ha marad még időd, nézz körbe azoknál az intézményeknél is, ahol az általad választott szak indul. Utána még mindig tudsz nézelődni a látványosabb standoknál!
– Már előzetesen nézd át a kínált programokat! Az Educatio kiállításhonlapján megtalálod, milyen előadások, szakmai programok lesznek a rendezvényen, érdemes előzetesen átnézned, melyik az, amelyik Téged érdekel, és abban az időpontban kilátogatnod a kiállításra, így nem maradsz le semmiről.
– Már a bejárati kapunál szerezz egy térképet! A legjobb, ha előre átnézed a standok térképét is, így elkerülheted a felesleges bolyongást.
– Legyen nálad toll és jegyzetfüzet! Előfordulhat, hogy kapsz majd a standoknál is ajándékba, de jó, ha már az elején van Nálad egy toll és egy füzet, amelybe egy helyen össze van írva minden információra, amire szükséged lehet, és azonnal jegyzetelhetsz.
– Egyedül menj vagy barátokkal? Az osztályoddal, barátaiddal végigjárni a kiállítást jó móka. De ne felejtsd el, hogy most a Te jövődről, a Te döntésedről van szó! Ha teljesen más az érdeklődési körötök (például te gazdasági képzésre akarsz jelentkezni, a barátaid pedig bölcsészképzésre), inkább váljatok szét egy-két órára, amíg mindenki megnézi az őt érdeklő intézmény standját!
– Kérdezd a hallgatókat! Az Educatio kiállításon az intézmények részéről sok a hallgató, akik az érdeklődőknek segítenek, ne habozz, hozzájuk fordulni, minden kérdésedre választ adhatnak.
MIRE ÉRDEMES FELTÉTLENÜL RÁKÉRDEZNI?
– Milyen szakok indulnak? Milyen karrierlehetőség elé nézel a szak elvégzése után? Ez talán az egyik legfontosabb kérdés, hiszen nemcsak az érdeklődési területedet kell figyelembe venned, hanem az adott területen elérhető szakmai karriert, elhelyezkedési, kereseti lehetőségeket is. A legjobb az arany középút: nem javasoljuk, hogy olyan szakot válassz, ami nem érdekel, csak azért, mert úgy gondolod, könnyű lesz elhelyezkedned a munkaerőpiacon, de vedd figyelembe, hogy az érdeklődési körödhöz közel álló szak elvégzése után milyen szakmai karrierre számíthatsz!
– Milyen az intézmény ösztöndíjrendszere? Mindenképp nézz utána, milyen ösztöndíjakat lesz lehetőséged megpályázni a választott intézményben, már van olyan felsőoktatási intézmény, amely komplex ösztöndíjprogramokat kínál!
– Lesz lehetőséged külföldön tölteni egy-két félévet? Milyen az iskola nemzetközi kapcsolatrendszere? Egy hosszabb külföldi tanulmányút, vagy féléves részképzés alatt széleskörű szakmai ismeretekre tehetsz szert, próbára teheted és fejlesztheted nyelvtudásod, nem utolsó sorban pedig új ismeretségeket, barátságokat köthetsz. Kérdezz rá, milyen nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezik a választott egyetem vagy főiskola, hol vannak partnerintézményei, milyen külföldi ösztöndíjakra, szakmai gyakorlatokra pályázhatsz.
– Milyen a hallgatói élet? A hallgatói élet nemcsak könyvtárazásból, reggeltől estig tartó tanulásból áll. A közösségi élet, órán kívüli tevékenységek, a szakkörök vagy klubok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy jól érezd magad az adott intézményben. Érdemes megkérdezned az iskola jelenlegi hallgatóit, milyen közösségek, sportcsapatok, színjátszókörök, klubok vannak, ők hova járnak, mit javasolnak majd kipróbálni.
– Milyen lehetőségeid lesznek szakmai gyakorlatra? Ha fontos számodra, hogy már a diploma megszerzése előtt komoly szakmai gyakorlatra tegyél szert, érdemes rákérdezned arra is, hogy milyen szakmai gyakorlatra lesz lehetőséged a felsőoktatási intézmény kapcsolatai révén.
– Milyen idegennyelvű képzéseket kínál az intézmény? Amennyiben az idegennyelv tanulásnak fontos szerepet szánsz tanulmányaid alatt is, kérdezz rá az idegennyelvű képzések kínálatára, valamint arra is, hogy a nem idegennyelvű szakokon milyen rendszerességgel, milyen nyelveket oktatnak az adott felsőoktatási intézményben.
– Lehet-e kettős diplomát szerezni? Ha kettős diploma megszerzésében gondolkodsz, tehát szeretnél itthon külföldi diplomát is szerezni tanulmányaid alatt, akkor érdemes rákérdezned, hogy ilyen lehetőség elérhető-e a kiválasztott intézményben, és ha igen, milyen feltételekkel.
És ne feledd, a kiállítás és az ott résztvevő intézmények munkatársai és hallgatói csak érted vannak kint, kérdezz bátran!
Az Educatio kiállításon természetesen a Budapesti Gazdasági Főiskola is kint lesz. Keresd a BGF F401-es standját, ismerkedj meg főiskolánkkal, képzéseinkkel, hallgatóinkkal! A standnál forró csokival, teával és sütivel várunk!
Programok a standnál:
Facebook-gyanús talársapkás fotózás: minden nap 14 és 16 óra között
Kvízkérdések a fenntarthatósági életmódról: minden nap 13 és 15 órakor
Töltsd ki totónkat vagy kérdőívünket, és nyerj BGF-es ajándékokat!
Üdvözlettel,
Külker Online